• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

włosy w czasie snu

JAK ZABEZPIECZYĆ WŁOSY W CZASIE SNU

Sen to 1/3 naszego życia. Czas w którym odpoczywa nasz organizm i się regeneruje. Ale jest to także czas w którym nie kontrolujemy w pełni swojego ciała, co doprowadza często do niechcianych problemów z włosami. Jak dbać o włosy w czasie snu? Czego się wystrzegać a co stosować?


Najważniejszą sprawą z punktu widzenia zdrowia włosów to kłaść się spać po ich wysuszeniu. Wilgotne włosy po wielokroć są bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Ciężar naszego ciała w połączeniu z podwyższonym tarciem mokrych włosów sprawia, że włosy ocierają się i osłabiają. Dodatkowo wilgotne włosy w połączeniu z ciepłem naszego ciała to doskonałe środowisko dla bakterii i grzybów.


Mokre włosy to także mokra poduszka. Mokra poduszka to kolejne miejsce w którym namnażają się mikroby. Ich nadmiar to co najmniej nieprzyjemny zapach ale w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić do problemów dermatologicznych.


Nigdy nie należy suszyć włosów poprzez energicznie pociernie głowy ręcznikiem. W ten sposób osłabiamy i niszczymy kosmyki! Ręcznika użyj tylko do wyciągnięcia nadmiaru wody. Najlepszy będzie ręcznik z mikrofibry, który jest dużo bardziej chłonny. Dla włosów najlepsze jest schnięcie naturalne, ale nie zawsze ma się na to czas. Dlatego warto zainwestować w dobrej jakości suszarkę z możliwością regulacji nawiewu oraz jonizacją.A co po wysuszeniu?
Nie należy spać w rozpuszczonych włosach, ponieważ powierzchnia włosów jest dużo większa i więcej włosów ulega uszkodzeniom mechanicznym o poduszkę. Rozpuszczenie włosów owocuje także wieloma splątaniami i trudnością w ich rozczesaniem po wstaniu. Nie należy także mocno ich upinać, aby dać włosom i cebulkom odpocząć. Najlepszym rozwiązaniem są dwa warkocze lub luźny kok. Należy także pamiętać, aby gumka była obszyta miękkim materiałem, który zmniejszy do minimum możliwość zaplątań.