• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

włosy w czasie snu

JAK NAJLEPIEJ SUSZYĆ WŁOSY SUSZARKĄ?

Mycie włosów to czynność, która ma ogromne znaczenie dla zdrowia naszych włosów. Pozwala pozbyć się brudu, mikroorganizmów i nieświeżego zapachu. Mycie włosów to też najlepszy moment na zaaplikowanie odpowiednich specyfików które wpływają pozytywnie na zdrowie włosów. Ale po myciu, włosy trzeba wysuszyć. Najlepiej suszyć naturalnie ale w przypadku długich włosów jest ono czasochłonne a nie zawsze mamy czas i możliwości. Dlatego często potrzebujemy suszarki która przyspieszy ten proces. Nieumiejętne używanie suszarki psuje jednak nasze włosy, dlatego dzisiaj mini poradnik z tym związany.


Sprzęt ma znaczenie – niestety, niby suszarka to tylko grzałka plus nawiew ale zainwestowanie w lepszej jakości sprzęt to sprawa priorytetowa. Najlepiej aby suszarka miała funkcje pielęgnacji jonowej, która zapobiega naelektryzowaniu się włosów. Dodatkowo wytwarzane jony ujemne wygładzają łuski włosów, dzięki czemu włosy są bardziej lśniące i łatwiej je ułożyć. Dodatkowo suszarka powinna mieć szeroki zakres regulacji temperatury i siły nawiewu a także ceramiczne elementy które zapobiegają tworzeniu „wrzących punktów” i sprawiają, że nawiew jest bardziej równomierny. Dla naszej wygody dobrze aby była bogata w różnego rodzaju końcówki – po jakimś czasie używania będziemy w stanie znaleźć tą optymalną do naszej fryzury.


Włosy po umyciu najlepiej owinąć ręcznikiem i delikatni ugniatać. Unikamy tarcia i energicznych ruchów, ponieważ mokre włosy są dużo bardziej narażone na uszkodzenia mechaniczne. Następnie rozczesujemy włosy grzebieniem o szerokim rozstawie zębów i jeżeli posiadamy, nakładamy środki ochrony termicznej. Suszenie rozpoczynamy od maksymalnego nawiewu i z czasem obniżamy go. Moc grzałki ustawiamy tak aby wypuszczane powietrze było ciepłe ale nie maksymalnie gorące. Nie wolno trzymać suszarki dłużej w jednym miejscu, najlepiej energicznie poruszać suszarką we wszystkie strony. Wylot trzymamy w odległości 30 cm od głowy. Włosy suszymy zawsze w kierunku wzrostu włosów, czyli od cebulek po końcówki. Susząc w ten sposób domykamy łuski keratynowe. Kiedy włosy są już suche, można użyć odpowiedniej nasadki w celu wymodelowania fryzury. Modelując włosy, należy to robić partiami. Oddzielamy niewielkie pasma włosów i dopiero je suszymy.