• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

włosy w czasie snu

PIELĘGNACJA WŁOSÓW ZIMĄ

Zima to nie najlepsza pora roku dla naszych włosów. Są narażone z jednej strony na zimne powietrze na zewnątrz, i suche, ciepłe powietrze wewnątrz pomieszczeń. Do tego dochodzą czapki, które ograniczają możliwość oddychania skóry głowy co może doprowadzić do przetłuszczania się włosów. Dlatego poniżej prezentujemy kilka porad, jak efektywnie wspomóc nasze włosy.


Zimą na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń, dominuje suche powietrze. Dlatego pierwszą rzeczą o którą musimy zadbać to wilgotność powietrza w naszym domu i pracy– miejscach gdzie przeważnie spędzamy najwięcej czasu. Warto zainwestować w nawilżacz powietrza lub pojemniki z wodą montowane na kaloryferach. Odpowiednia wilgotność wpływa nie tylko na zdrowie skóry i włosów ale także na nasze samopoczucie i poziom nerwowości.


Jeżeli w czasie zimy zauważą Państwo u siebie większą tendencję przetłuszczania się skóry głowy to warto pomyśleć nad zmianą dotychczasowego szamponu. Często zdarza się, że szampon który jest wręcz idealny dla nas od wiosny do jesieni, w zimie się nie sprawdzi. Dlatego warto potestować i wybrać optymalny produkt na zimę. Ale prócz szamponu, warto przyjrzeć się także naszej czapce. Po pierwsze najlepiej jak będzie z wysokojakościowego materiału, który utrzymuje temperaturę ale pozwala oddychać skórze głowy. Czapka musi także zapewniać miejsce włosom, tak aby nie były za bardzo ściśnięte. Należy także pamiętać o regularnym praniu czapki i spryskiwaniu jej wnętrza specjalnym antystatycznym sprayem lub dodanie specjalnego płynu w czasie prania.


Na koniec sprawa odżywek i masek. Tutaj tak jak w przypadku szamponów, trzeba potestować aby wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. Najważniejszą sprawą jest dogłębne nawilżenie, dlatego odżywki nakładane po myciu na chwilę, raczej nie zrobią tego dobrze a jedynie pozwolą lepiej rozczesać i ułożyć włosy. Dlatego szukamy rozwiązania nastawionego na długotrwałe nawilżenie. W czasie nakładania maski, najlepiej skoncentrować się na końcówkach, które są przeważnie najsuchsze i najbardziej zniszczonee. Maskę możemy zostawić na włosach kilkadziesiąt minut przy jednoczesnym podgrzaniu czepka w celu uzyskania lepszych rezultatów.