• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

włosy w czasie snu

Pielęgnacja skóry pod brodą.

Zapuszczanie brody często wiąże się z problemami skórnymi. Włosy twarzy wyciągają wilgoć z powierzchni skóry co powoduje znaczne jej wysuszenie. Suchość nie tylko wzmaga łuszczenie i swędzenie ale też negatywnie wpływa na samopoczucie i poziom nerwowości. Więc co robić aby skóra pod brodą była zdrowa i elastyczna?


Szczotkowanie brody

Czesanie brody to bardzo ważna sprawa. Wpływa na lepsze ukrwienie skóry pod brodą oraz rozprowadza naturalne olejki na całą powierzchnię włosów. Dodatkowo szczotkowana broda wygląda po prostu lepiej i utrwala pożądany kierunek układania się włosów.


Szampon i odżywka do brody

Szampon do włosów głowy nie najlepiej sprawdza się do brody. Często wysusza i wzmaga łupież. Dlatego warto poszukać szamponu specjalnie przeznaczonego do brody, który najlepiej oczyści włosy i zapewni odżywienie skóry pod brodą. Najlepsze produkty to te naturalne bez syntetycznych substancji chemicznych. Na polskim rynku dostępne są produkty z całego świata dlatego jest w czym wybierać. Do szamponu obowiązkowym elementem dla każdego brodaczapowinna być odżywka. To ona nada miękkość włosom brody. Na rynku dostępne są odżywki bez spłukiwania które można używać zamiast olejków i balsamu.


Olejek do brody

Olejek to nieodzowny kompan brodacza. Nawilża na długi czas , zmiękcza i nadaje połysk. Używanie olejku pomaga uchronić posiadacza brody przed splątaniem niesfornych włosów i umożliwia ich uformowanie w pożądany kształt. Olejek powinniśmy nakładać minimum rano i wieczorem.


Ćwiczenia fizyczne i dieta

Testosteron i zdrowy zarost idą w parze. Panowie regularnie ćwiczący maja o niebo lepiej wyglądający zarost. Jeżeli do tego dodamy zdrową dietę którą przeważnie stosują ludzie dbający o swoje ciało, mamy receptę na zarost jak z okładek czasopism kolorowych.

Najważniejszymi witaminami dla brody są A, C i E.
Witamina A utrzymuje w zdrowiu i naprawia tkanki skóry, dzięki temu dobrze wpływa na wzrost włosów. Witaminy C i E promują produkcję sebum, czyli naturalnego oleju, który jest wytwarzany przez nasze ciało i naturalnie natłuszcza nasze włosy, dzięki czemu stają się grubsze i bardziej miękkie. Kwasy tłuszczowe omega-3 są również ważne dla wzrostu włosów. Chronią błonę komórkową, zapobiegając wysuszeniu i osłabieniu włosów.


Aby broda cieszyła właściciela jak i otoczenie, wymaga sporo uwagi. Trzeba regularnie poświęcać czas na pielęgnacje przynajmniej dwa razy na dobę. Do tego dochodzą koszty odpowiednich produktów, najlepiej naturalnych które także sporo kosztują. Jak łatwo się domyśleć, brodę należy także formować i umiejętnie przystrzygać - najlepiej u golibrody i fryzjera. Ale zadbana, zdrowa broda może dawać wiele radości i być ważnym atutem wyglądu meżczyzny.