• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

SOMBRE

Koloryzacja SOMBRE i OMBRE


Metoda Sombre i Ombre króluje od kilu sezonów w salonach fryzjerskich na świecie. Wynika to z faktu, że największy mankament standardowej koloryzacji przekuwają w atut. Po standardowej koloryzacji po jakimś czasie powstają odrosty. Im kolor i tony bardziej różnią się od naturalnego koloru, tym odrosty bardziej dostrzegalne. Dlatego aby włosy przy standardowej koloryzacji wyglądały dobrze, trzeba było częstych wizyt u fryzjera. Metoda Ombre i Sombre pozwalają przeprowadzić koloryzacje włosów niezwykle estetycznie przy jednoczesnym pozostawieniu odrostów. Dzięki temu wizyty u fryzjera mogą być dużo rzadsze a i sama fryzura jest dużo bardziej praktyczna.


Metoda Ombre

Ombre polega na farbowaniu włosów w taki sposób, aby kosmyki były dużo jaśniejsze lub ciemniejsze, niż nasada włosów. Często stosuje się mocno zaznaczone przejście po linii prostej. Metoda ta pozostawia nasadę włosów w naturalnym kolorze.


Ombre


Metoda Sombre

Inaczej zwana Soft Ombre, jest metodą mniej wyrazistą, bardziej subtelną niż ombre. Kontrast na włosach pozostaje bardzo delikatny, a sam efekt jest bardzo naturalny. Kolor jest kilku wymiarowy, przez co włosy uzyskują dodatkową objętość. Powstaje tzw. efekt włosów muśniętych słońcem.


Sombre


Co dla kogo?

Ombre najlepiej sprawdzi się u brunetek, ponieważ ich naturalny kolor włosów stworzy większy kontrast z kolorem naniesionym w czasie koloryzacji. Sombre, w przeciwieństwie do ombre, polecane jest blondynkom u których powstaje po koloryzacji tzw. świetlisty efekt. Oczywiście w przypadku gęstych włosów fryzjer przed zrobieniem ombre powinien włosy odpowiednio wycieniować aby dodać włosom lekkości. Ombre ma wyglądać jakby „uczesał je wiatr”. Zarówno Ombre i Sombre są niezwykle praktyczne i zaleca się odświeżenie koloryzacji co około 3 miesiące.


Kilka słów o CUREPLEX

CUREPLEX stosuje się jako uzupełnienie systemu koloryzacji oraz innych zabiegów chemicznych i termicznych. Zapobiega uszkodzeniom włosów szczególnie w czasie rozjaśniania, trwałej ondulacji, chemicznego prostowania włosów i koloryzacji. CUREPLEX chroni włosy bez zmiany w procesie koloryzacji, rozjaśniania, trwałej ondulacji oraz innych zabiegów chemicznych. Nie wpływa również na moc oksydantu, sposób aplikacji mieszanek oraz czas procesu. Tworzy nowe wiązania dwusiarczkowe we wnętrzu włosa oraz zabezpiecza już istniejące. Wzmacnia kondycje włosów oraz ich elastyczność. Uważa się, że aktualnie to najskuteczniejsza metoda zabezpieczania i przy okazji wzmacniania włosów na rynku. Mimo, że użycie tej mikstury zwiększa koszt wizyty u fryzjera, to jednak uważamy, że jest to niezbędny element.


Curoplex