• (+48) 530 700 650
  • biuro@salonwiktoria.pl

Blog

Wpisy

SOMBRE

KERATYNOWE PROSTOWANIE WŁOSÓW


Coraz częściej możemy spotkać się z keratynowym prostowaniem włosów. Efekty są bardzo dobre, ale wiele osób zadaje sobie pytanie czy aby na pewno ta metoda jest bezpieczna i zdrowa dla włosów.


Prostowanie kojarzy nam się z mechanicznymi czynnościami po których włosy na pewien czas są w miarę proste. Takie czynności wykonywane cyklicznie, niestety nie są zbyt dobre dla naszych włosów. Czym zatem różni się kreatynowe prostowanie? Jest to nic innego jak „zaaplikowanie” włosom dużej dawki keratyny. Keratyna to naturalny budulec włosów, odpowiedzialny za ich kondycję i zdrowy wygląd. Keratyna odżywia włosy i sprawia, że są zdrowsze. Powoduje także zmniejszenie efektu „puszenia” się i elektryzowania włosów. Ale najważniejszym efektem „ubocznym” takiego odżywienia keratyną jest to, że przez około 6 miesięcy włosy są proste w sposób bardzo trwały.


Preparaty keratynowe, używane podczas zabiegu prócz keratyny zawierają także antyoksydanty, wyciągi z roślin i witaminy, które trwale nawilżają włosy i dostarczają niezbędnych składników odżywczych oraz kwasy tłuszczowe, które tworzą na włosach niewidoczną barierę ochronną przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi.


Wszelkie inne zabiegi na włosach jak koloryzacje itp. należy wykonać przed nałożeniem keratyny ponieważ po jej wykonaniu przez minimum 2 tygodnie nie zaleca się przeprowadzać innych czynności. Przez 48 godzin od zabiegu trzeba unikać jakiegokolwiek kontaktu z wodą a nawet wilgocią. Po tym okresie przy myciu włosów należy pamiętać aby nie używać szamponów z siarczanami, które przyspieszają wypłukiwanie się keratyny. Używanie specjalnych kosmetyków jest niezbędne do utrzymania efektu prostowania jak najdłużej, do nawet 6 miesięcy.


Sam proces nakładania keratyny trwa od 2 do 5 godzin w zależności od długości i gęstości włosów. Polega on na wprasowaniu we włosy preparatu keratynowego. Po rozgrzaniu do temperatury przy której łuski włosów się otwierają, keratyna wnika we włosy i dokładnie wypełnia wszelkie ubytki. Następnie łuski włosa zostają zamknięte, a ich struktura zostaje zrekonstruowana. Po odczekaniu 30 minut i wysuszeniu suszarką, zabieg jest ukończony. Terapia keratynowa jest więc alternatywą dla prostownicy czy sztucznych, chemicznych preparatów prostujących.


kreatynowe prostowanie